ÁNO pro samonosní zábradlí

Samonosné zábradlí plně funkční a designově-atraktivní prvek domácnosti nebo v komerční sféře, který zaujme nejednoho člověka v interiéru nebo exteriéru.

Samonosné zábradlí je kombinací hliníkového profilu kotveného do podlahy nebo na bok zdi a kaleného lepeného bezpečnostního tabulového skla. Funkčnost zábradlí spočívá ve vytvoření ochranně-bezpečnostní zábrany proti pádu, přičemž samotná bezpečnost a kvalita je deklarována různými certifikáty a osvědčeními. Designová stránka je ohromující zvlášť, pokud jsou skleněné zábradlí využívány na balkonech a terasách. Otevřený prostor, vzdušnost, ničím nerušený výhled dává nepopsatelný pocit splynutí s okolím, který při klasických zábradlích jen tak nezažijete.

V exteriéru samonosné zábradlí má běžné využití jako balkónové, terasové zábradlí nebo jako zábradlí na přístupové schody. Z bezpečnostního hlediska je ho možné montovat jako zábrany k bazénům nebo jako ochranu na vyvýšených místech do letních zahrad barů a restaurací. Díky eloxovanému ochrannému nátěru má vysokou odolnost vůči měnícím se povětrnostním podmínkám.

V interiéru je tento typ zábradlí využíván jako celoskleněné galerie, na schodištích nebo jednoduše na tvorbu přepážek v místnostech. Samonosné zábradlí svými benefity je univerzálním řešením pro moderní i klasický styl.

Aktuální nabídku samonosných zábradlí rozšiřujeme o produkty:

  • CP1402 - určený pro montáž shora v jedné rovině s obvodovou hranou (balkónu, terasy) nebo na zeď zábradlí - zboku. Více info
  • CP1404 - určený k zabudování do podlahy v ose skla, ideální při přidělování prostoru. Profil lze také montovat na stropní hranu nebo na zídku zábradlí. Více info
  • CP1400 - určený na kotvení na podlahu s odsazenou osou skla, který je určen k montáži terasových / balkónových zábradlí nebo na schodiště. Více info

Všechny výše uvedené profily jsou určeny i pro francouzské balkony, tak pro nízké skleněné výšky např. podkrovní zábradlí. Kvalita je podložena certifikátem AbP, DIN a Statickým osvědčením.

Hlavní výhodou uvedených produktů je možnost nastavení odklonu skla +/-15 mm, což významně zjednodušuje a urychluje montáž. Uvedené vlastnosti umožňují montáž neomezeně širokého skla, tj. odpadá náročnost zarovnávání jednotlivých skleněných tabulí do roviny. Tímto způsobem na zábradlí nevznikají žádné viditelné spoje a získává na své atraktivní.

Čistou linii samonosných zábradlí lze narušit nerezovým madlem hranatého nebo oblého tvaru. Madlo opticky ohraničí skleněnou tabuli, čímž se zvýší subjektivní pocit bezpečí celého zábradlí. Více info

Kování pro samonosné zábradlí jsou bezúdržbové. K čištění skel postačí běžná péče stejná jako u okenních a balkónových sklech. Z našeho doplňkového sortimentu doporučujeme univerzální aktivní pěnu, která očistí a chrání sklo před rychlým znečištěním.