Skleněné balkony francouzsky

Francouzské balkóny - designérský kousek moderního interiéru. Novinka v KRAUS katalogu Zábradlí, Úchyty skla pro francouzské balkony.

Francouzský typ balkónu plní více estetickou, než praktickou funkci pojmu balkon. Standardně je určen spíše pro stání a umístění dekoračních rostlin, než na relaxační posezení v balkónových zahrádkách. Francouzské balkóny slouží jako ochrana proti vypadnutí a jsou stylovým architektonickým prvkem. Otevírají uzavřený prostor interiéru, přinášejí do něj čerstvý vzduch a při vhodné orientaci i přímé sluneční světlo a teplo. Tímto vytvářejí pocit skutečného balkónu bez vysokých stavebních nákladů a bez nutnosti pravidelného čištění balkonového prostoru.

Základní stavba francouzského balkonu spočívá v umístění zábradlí za balkonové dveře, resp. posuvné skleněné dveřní křídlo. Důvody pro montáž tohoto typu balkonu se různí od omezených stavebních možností např. nedostatek prostoru mezi budovami až po designérské vychytávky přinášející denní světlo pro nejvyšší patra.

K eleganci mj přispívá i kombinace materiálů: sklo a kov. V nabídce KRAUS Katalogu Zábradlí najdete Úchyty skla francouzských balkonů odolné vůči povětrnostním podmínkám.

Úchyty kotvené na trubku nebo na rovnou plochu umožňují montáž lepeného kaleného nebo jednoduchého kaleného skla skla různých tlouštěk. Pro vybrané produkty je kvalita podložená certifikáty ETA 11/0380 (Evropské technické schválení) AbZz-70,2-28 (Všeobecný souhlas stavebního dozoru) a schválení TÜV Rheinland.
Produkty jsou dostupné na objednávku, tzn. že standardně jejich dodací lhůta je 2-3 týdny v závislosti na stavu zásob našeho dodavatele.