Unikátní obraz v KRAUS Galerii

Digitální obraz úspěšně visí v naší prezentačních-školící hale - KRAUS Galerie. Velké díky patří všem partnerům, kteří se na této akci podíleli.

Speciální děkujeme společnostem:

Obraz nadrozměrné velikosti (3900 x 1950 mm) pro 8 mm silné bezpečnostní sklo váží 152 kg. Po grafické stránce má obraz rozlišení 272 Mpix a na jeho výrobě se podílelo 100 souběžně pracujících počítačích celé tři dny. Potisk byl realizován keramickou barvou v rozlišení 150 dpi. Předpokládáme, že jde o jeden z největších digitálně tištěných obrazů tohoto typu v České i Slovenské republice.

Kotvení bylo realizováno speciálními na míru vyrobenými kotvami s vnitřním závitem. Kotvy byly lepené pomocí chemické malty fischer FIS VT 300T. Na uchycení obrazu bylo použito 8 kusů nastavitelných zapuštěných úchytů průměru 25 mm - malé kování pro velké řešení. Prohlédněte si naši kompletní nabídku bodových úchytů.

Manipulace s obrazem byla zajišťována na dálku ovládaným manipulačním zařízením s vlastním pohonem Glaslift 500. Standardně na jedno nabití (220 V) toto zařízení pokryje výkon až 8 hodin výkon a maximální zdvih materiálů je až do výšky 5 metrů. Robotická hlava nám umožnila otáčení břemene ve všech směrech a milimetrová přesnost při osazení bylo dosaženo citlivým ovládáním zkušeného manipulátora. Zařízení s kapacitou 500 kg nemělo žádný problém s váhou obrazu a ani přechodem vchodových dveří (min. délka 3200 mm, šířka 890 mm, výška 1900 mm). Výsuvné přední kola zajistili větší stabilitu a větší stranový dosah až 45 °. K znehodnocení podlahy v KRAUS Galerii nedošlo díky bílým kolům a o bezpečnost bylo postaráno světelnou signalizací a zvukovými senzory zařízení. Glaslift 500 je kromě skla lze využít i na dřevo, žulu a beton. 

Už brzy z celé akce budeme mít i video. Sledujte naše novinky.

Prosím, věnujte nám pozor. Přizpůsobte si obsah a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookie. Svoj souhlas můžete vždy upraviť.

Potrebné soubory
Statistické soubory

Odložit